"Komputerowe przygody Wesołka" - przedstawienie edukacyjne dla dzieci

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Pozwalają one na
połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej.
Wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocję oraz wyostrzają wszystkie zmysły dziecka.
W piątek 6.10.2017r. dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Komputerowe przygody Dudusia Wesołka" w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego ARENA z Białegostoku.
W ciekawym i zabawnym przedstawieniu, aktorzy przestrzegali dzieci przed zagrożeniami i uzależnieniami komputerowymi. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego nie wolno długo siedzieć przed komputerem, a także jakie zagrożenia czyhają na nie w sieci.
Dzieci śledząc losy głównego bohatera Dudusia miały okazję do analizowania zachowania chłopca, który spędzał bardzo dużo czasu przy komputerze, przez co zaniedbał lubianą wcześniej grę w piłkę, jazdę na rowerze oraz przyjaciół. Skutki uzależnienia od komputera okazały się dla niego bardzo przykre. Zaczął mieć kłopoty z nadwagą, popsuł mu się wzrok, przez co musiał nosić okulary, stracił przyjaciół. Na szczęście szybko zrozumiał swój błąd oraz fakt, jak ważny dla zdrowia i zgrabnej sylwetki jest sport.
Spotkanie z artystami miało na celu uwrażliwienie dzieci na zagrożenia płynące ze świta wirtualnego oraz skutków nadmiernego korzystania z internetu.
Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z aktorami zmieni nawyki niektórych naszych przedszkolaków.

Relacja 2017-10-06, 15:01 | autor: Wiesława Wasilewska