Pasowanie na przedszkolaka i Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października w naszym przedszkolu odbyło się święto Edukacji Narodowej ale również „Pasowanie na przedszkolaka” uroczystość bardzo ważna dla nowo przyjętych dzieci do naszego przedszkola, jak również kolejny bardzo ważny etap adaptacyjny.  Z tej okazji maluchy z grupy „Muchomorków” i starszaki z grupy „Skrzatów”, przygotowały program artystyczny pod opieką pani Barbary Ostrowskiej, dekoracje natomiast przygotowały pani Beata Piechocka i pani Wiesława Wasilewska.
Uroczystość odbyła się w piątek.. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci, które po raz pierwszy wystąpiły przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Wśród niej nie zabrakło rodziców, rodzeństwa i Pani Wójt Małgorzaty Kulesza. Odświętnie ubrane maluchy pokonały niezwykle dzielnie swoją tremę. Najpierw zaprezentowały program artystyczny, odtwarzając krótkie przedstawienie o „Pani Jesieni, Muchomorku i Skrzaciku”, a także recytowały wiersze i śpiewały piosenki, później uroczyście ślubowały być dobrymi i grzecznymi przedszkolakami. Całości dopełniła Pani dyrektor przedszkola Wiesława Wasilewska, która "zaczarowanym" ołówkiem pasowała każdego malucha, gratulując mu i wręczając pamiątkowy dyplom.
Mali artyści spisali się na medal. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na koniec uroczystości, czekała na dzieci niespodzianka słodki poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców panią Annę Brejnak i panią Edytę Bloch.
Dzień Edukacji Narodowej jest również bardzo ważnym dniem dla całej społeczności przedszkolnej. Z tej okazji została przygotowana bardzo miła niespodzianka od rodziców jak również dzieci z naszego przedszkola. Dzieciaki wyrecytowały piękne wiersze dla swoich pań i pracowników, a najwspanialszym prezentem było to, że to rodzice wszystko zorganizowali, wybrali wierszyki i przygotowali do występu swoje dzieci, wręczyli własnoręcznie przygotowane piękne upominki jak również przygotowali słodki poczęstunek. . Było to niezwykle miłe zaskoczenie dla Dyrekcji i pracowników przedszkola. Przewodnicząca Rady Rodziców przygotowała z tej okazji piękne przemówienie. Pani Dyrektor podziękowała pracownikom za trud pracy jaki wkładają w wychowanie i opiekę nad dziećmi, ale również za ogólne funkcjonowanie placówki. Szczególne podziękowania zostały skierowane do Pani Anny Brejnak i Pani Bogusławy Murawskiej . Natomiast Pani Wójt bardzo serdecznie podziękowała naszej Pani Dyrektor Wiesławie Wasilewskiej .Przebieg całej uroczystości uwiecznił Pan Arkadiusz Kuśmierczyk tata Darii wykonując profesjonalne zdjęcia.
Relacja 2017-10-23, 15:06 | autor: Barbara Ostrowska