Pielęgniarka

Dnia 19 października 2017 r. na zaproszenie wychowawców odwiedziła nas w naszym przedszkolu mama Olgi – pani Kamila Strzałkowska, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka . Spotkanie było podsumowaniem całotygodniowych rozważań na temat czystości i zdrowia. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać , a przede wszystkim jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani Kamila pozwoliła również dzieciom wysłuchać bicia swojego serca, dokonała pomiaru wagi i wzrostu. Spotkanie zakończyło się krótkim testem sprawdzającym wiadomości dzieci. Przedszkolaki dowiodły, że ich wiedza na temat zdrowego odżywiania się i troski o higienę jest im bardzo dobrze znana. Każdy przedszkolak w dowód uznania otrzymał dyplom oraz odznakę zdrowego przedszkola.
Dziękujemy Pani Kamili za mile spędzony czas i dobre rady.

Relacja 2017-10-24, 09:44 | autor: Wiesława Wasilewska