"SKĄD SIĘ WZIĘŁY TRZY WIEŻE W HERBIE PRZASNYSZA?"

16 listopada 2017 r. odbył się XV Wojewódzki Przegląd Legend Mazowsza organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie. Do udziału w tym konkursie zgłoszone zostały dzieci z naszego przedszkola. Tradycyjnie przedszkole reprezentowała grupa 5-latków , które przygotowała pani Wiesława Wasilewska. Pomocy w czynnościach organizacyjnych udzieliły pani Beata Piechocka, pani Urszula Kordasz oraz pomoc nauczyciela pani Anna Brejnak. Dzieci zaprezentowały na deskach sceny Świetlicy z Brzeźnie legendę pt.”Skąd się wzięły trzy wieże w herbie Przasnysza”. Przedszkolaki już po raz ósmy wzięły udział w przeglądzie i tak jak poprzednio i tym razem zachwyciły swoim występem zarówno Jury jak i zgromadzoną publiczność.

Tradycyjnie organizatorzy konkursu przewidzieli dla wszystkich uczestników nagrody za udział w przeglądzie. Nasze przedszkolaki otrzymały zabawki oraz puzzle. Również tak jak w roku ubiegłym naszym małym artystom przypadła nagroda za najlepszą rolę aktorską, którą otrzymała Olga Strzałkowska.

Sukces naszych małych artystów jest wspólnym dziełem nauczycieli i rodziców, którzy przez kilka tygodni pracowali w domach nad opanowaniem przez dzieci długich ról. Za okazaną pomoc składamy szczególne podziękowania pani Kamili Strzałkowskiej, Katarzynie Gałązce, Malwinie Wojewódzkiej oraz Monice Dąbrowskiej.

Pani dyrektor Wiesława Wasilewska
Relacja 2017-11-16, 21:18 | autor: Wiesława Wasilewska