MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

„Już Mikołaj grzeje sanie,
czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi
Święty Dziadek może spełnić.”

Mikołajki to radosny dzień, w którym każdy lubi być obdarowywany prezentami. A czy może być coś cenniejszego niż uśmiech na twarzach wszystkich dzieci? Z tej okazji 6.12.2017r. przedszkolaki z Goworowa w ramach „Mikołajek” pojechały na wycieczkę do salonu zabaw „ Fantazja” w Ostrołęce. Wcześniej zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa. Dzieci bawiły się wyśmienicie, korzystały z różnych rozrywek m.in. z basenu kulek, ze zjeżdżalni, samochodów, ze ścianki do wspinania, z kącika z lalkami, a także z dywanu edukacyjnego itp. Miały okazję wykazać się zwinnością, sprawnością i zręcznością podczas różnorodnych zabaw. Dzieci zgodnie i miło spędzili czas w gronie kolegów i koleżanek nawiązując nowe przyjaźnie.
Na przedszkolaków czekała również druga niespodzianka, a mianowicie wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Dzieci zobaczyły jak wygląda wóz strażacki, a także jego wyposażenie. Oglądały strój strażacki wykorzystywany podczas pożarów. Choć przez chwilę mogły poczuć się „ strażakami” przymierzając kask. Jedną z atrakcji były również przygotowane zajęcia edukacyjne w sali „ Ognik”. Pan strażak przedstawił prezentację multimedialną na temat prądu i innych zagrożeń oraz sposoby postępowania w sytuacjach ich wystąpienia, np. pożar w zamkniętym pomieszczeniu, lub co robić gdy zapali się ubranie, albo olej na rozgrzanej patelni itp. Po tak ciekawych zajęciach przedszkolaki już wiedzą jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Utrwaliły sobie również swoje adresy zamieszkania oraz numery alarmowe i wiedzą w jakich sytuacjach należy ich użyć. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Dziękujemy za zajęcia edukacyjne, które pozwoliły dzieciom pozyskać ważną i przydatną w życiu wiedzę. Przedszkolaki otrzymały nagrody w postaci naklejek oraz certyfikaty "BEZPIECZNEGO DZIECKA". Na koniec po przyjeździe do przedszkola czekała na dzieci ostatnia już niespodzianka, a mianowicie prezenty zostawione przez Świętego Mikołaja. Pamiętał on o naszych milusińskich i obdarował ich słodkościami. Było wesoło i przyjemnie, a spędzony razem czas upłynął w miłej atmosferze.

Relacja 2017-12-07, 17:09 | autor: Urszula Kordasz