Teatrzyk w przedszkolu

W poniedziałek dnia 18 grudnia nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z Białegostoku z przedstawieniem pt. "Opowieść Wigilijna”. W przedstawieniu głównymi bohaterami byli dziadek i wnuczka Zuzia. Dziadek bardzo nie lubił Świąt Bożego Narodzenia i ich nie obchodził, był bardzo zrzędliwym i zgorzkniałym człowiekiem. Zuzia za wszelką cenę chciała obudzić w dziadku radość aby mógł poczuć magię świąt. Jednak nie było to takie łatwe, dziadek był bardzo uparty twierdził, że nie lubi świąt i nie będzie ich obchodził. Aż pewnego razu w jego domu pojawił się duszek o imieniu „Mufinka” który przekonał dziadka, że jeśli chce sprawić radość swojej wnuczce to powinien obchodzić święta Bożego Narodzenia i to będzie największy prezent dla Zuzi. Dziadek po długim rozmyślaniu w końcu zrozumiał, udekorował swój dom świątecznie, przygotował upominek dla Zuzi i wziął udział w Wigilii wspólnie z rodziną. Poczuł w końcu się dobrze, radośnie i stał się lepszym człowiekiem.
Przedszkolaki były zachwycone przedstawieniem, zrozumiały na czym polega magia świąt i jakie są tradycje Bożego Narodzenia.
Relacja 2017-12-20, 11:08 | autor: Barbara Ostrowska