Jasełka w przedszkolu

„Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask”.

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas…
Czas radości, pokoju, miłości i pojednania. Czas w którym w sercach każdego z nas rodzi się Bóg. Dzieci również przeżywały Boże Narodzenie i z tej okazji 19 grudnia 2017r. przygotowały Jasełka. Grupa „ Muchomorki” pod kierunkiem pani Barbary Ostrowskiej, pani Wiesławy Wasilewskiej i pomocy nauczyciela pani Agnieszki Chorchos przygotowały scenariusz w którym przedszkolaki wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Królowie. Kolejnym równie wyjątkowym przedstawieniem były Jasełka w wykonaniu grupy „ Skrzatów” pod kierunkiem pani Urszuli Kordasz, pani Beaty Piechockiej i pomocy nauczyciela pani Anny Brejnak. Piękna scenografia w wykonaniu pani Wiesławy Wasilewskiej i pani Beaty Piechockiej wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Dzieci przedstawiły inscenizację pt. „Błękitny prezent”, który wędrował od ludzi do ludzi i przemieniał ich serca. Świąteczny podarunek miał magiczną moc, ponieważ sprawiał wszystkim radość, dawał ciepło, pozytywne wrażenia, dodawał uśmiechu i nadziei. Dzieci nie tylko rozwijały indywidualne predyspozycje i uzdolnienia aktorskie ale także kształciły umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć. Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali świątecznych życzeń pani dyrektor, a dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty – stroiki. W kolejnej części czekała jeszcze na nich niespodzianka, a mianowicie Święty Mikołaj, który miał dla każdego przedszkolaka prezent. Tak mile spędzony czas przyniósł wszystkim dużo radości, ale także i refleksji.

Wesołych Świąt!
Relacja 2017-12-20, 11:44 | autor: Urszula Kordasz