"Dokarmiamy zwierzęta zimą"- wycieczka do lasu

W ramach prowadzonej w naszym przedszkolu akcji „Dokarmiamy zwierzęta zimą”, nasze przedszkolaki z grupy „Muchomorków ” i „Skrzatów ” dnia 10.01.2018r. wybrały się na wycieczkę do lasu w miejscowości Jemieliste. Dzięki uprzejmości panów leśniczych Adama Staszczuka i Ireneusza Kucińskiego dzieci dowiedziały się jak w naturalnym środowisku zwierzęta zimą pozyskują pożywienie. Jednocześnie mogły samodzielnie włączyć się w akcje dokarmiania zwierząt. Na spotkanie ze zwierzętami dobrze się przygotowały. Zabrały kosze pełne warzyw, owoców, ziarna, chleba i innych przysmaków przyniesionych wcześniej do przedszkola. Z wielkim zaangażowaniem układały i wieszały karmę dla zwierząt i ptaszków . Przywiezione owoce i warzywa zasypały wspólnie z panem leśniczym cienką warstwą ziemi zabezpieczając je w ten sposób przed mrozem. Wędrując leśnymi ścieżkami w skupieniu nasłuchiwały odgłosów zwierząt i ptaków oraz obserwowały las zimą. Leśniczy pan Adam Staszczuk chętnie odpowiadał przedszkolakom na każde pytanie. Wizyta w lesie przyniosła dzieciom nie tylko wiele wrażeń, ale przede wszystkim dostarczyła praktycznej wiedzy na temat zimowych potrzeb zwierząt.
Relacja 2018-01-12, 09:42 | autor: Wiesława Wasilewska