Góra Grosza

Nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami już po raz piaty zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”. Akcja trwała od 25 listopada do 6 grudnia 2017 roku.

Przed rozpoczęciem akcji dzieci zostały zapoznane z celem zbiórki by świadomie podjęły się dzieła niesienia pomocy dzieciom pozbawionym ciepła rodzinnego.

Akcja ta dała dzieciom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka. Zaangażowanie rodziców i dzieci z naszego przedszkola jak zwykle przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci z uśmiechem na twarzy przynosiły zebrane worki groszy. W ramach akcji udział wzięło 15 rodzin. Wynik był zaskakujący.

Zebrano 300,34 zł. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali podziękowanie w formie symbolicznych dyplomów. Wzorem lat ubiegłych, dzieci które przekazały największą górę grosza otrzymało skromne nagrody w postaci skarbonek. W grupie najbardziej zaawansowanych przedszkolaków znalazło się aż 5 osób. Najwyższa kwota przekazana przez uczestników zbiórki to 61,41 zł.

Cieszymy się, że rodzice i nasze przedszkolaki potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętni na los osieroconych dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za tak duże zaangażowanie i udział w akcji.

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 31 stycznia 2018r.

Koordynator akcji Wiesława Wasilewska

Relacja 2018-02-01, 09:33 | autor: Wiesława Wasilewska