"PRZEDSZKOLE TALENTÓW" - zadanie 6

6.02.2018r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Goworowie wykonały jedno z 10 zadań konkursowych „ Przedszkole talentów” . Grupa „ Muchomorki” i „ Skrzaty” aktywnie wzięły udział w zajęciach mających na celu poznanie kształtów i figur geometrycznych ze wskazaniem wielkości przedmiotu. Bardzo inspirujące do działań były zagadki o figurach, które dzieci szybko rozwiązały. Następnie przedszkolaki szukały w „czarodziejskim worku” figur i rozpoznawały je za pomocą dotyku, a także szukały w sali przedmiotów, które miały w swoim kształcie koło, kwadrat, prostokąt i trójkąt. Później bawiły się w „ przystanki figurowe”. Przedszkolaki siedziały w kole z zamkniętymi oczami, a za plecami miały położone kolorowe figury geometryczne. Na sygnał nauczyciela odwróciły się i ustawiły się pod taką samą figurą w sali tworząc jednocześnie cztery zespoły. Kolejnym zadaniem było wykonanie przez dzieci różnych kompozycji z małych i dużych figur geometrycznych. W ten sposób dzieci miały możliwość różnicowania figur pod względem wielkości, koloru, kształtu. Prace były bardzo ciekawe, dzieci wykleiły zwierzątka, domki, swoich przyjaciół itp. Kulminacją zajęć było zaśpiewanie piosenki „ O figurach” utrwalając jednocześnie zdobyte wiadomości.
Relacja 2018-02-10, 17:31 | autor: Urszula Kordasz