Z wizytą w gospodarstwie rolnym.

11 kwietnia 2018 r. nasze przedszkolaki udały się z wizytą do gospodarstwa rolnego państwa Barbary i Andrzeja Fronczyków. Wszystko za sprawą pracowitej pani Wiosny, która pobudza do życia świat roślin i zwierząt. Dla dzieci to niezwykle ciekawa pora roku.Niemalże każdego dnia mogą poznawać i odkrywać jej uroki.Miały już okazję poznać pracę ogrodnika wiosną, zakładały mały kącik przyrody,w którym z niezwykłym przejęciem wysiewały nasiona.Dzisiejsza wizyta spowodowana była poznaniem pracy rolnika, a w szczególności obowiązków związanych z nadejściem wiosny.Pani Basia chętnie opowiedziała dzieciom o pracach wykonywanych wiosną w polu, jak również o innych obowiązkach rolnika na wsi.Przedszkolaki uważnie słuchały opowiadań,oglądały zabudowy, nowoczesne sprzęty rolnicze, ale z niecierpliwością oczekiwały momentu spotkania ze zwierzętami. Największą frajdę sprawiły dzieciom małe cielaki, które pozwalały się głaskać i dokarmiać.
Wizyta w gospodarstwie sprawiła dzieciom dużo radości.Dziękujemy pani Basi za poświęcony czas i miłą wizytę.
Relacja 2018-04-11, 22:40 | autor: Wiesława Wasilewska