Cykl zajęć komputerowych

Jednym z zadań wynikających z rocznego planu pracy przedszkola w bieżącym roku szkolnym jest rozwijanie kompetencji informatycznych, którym celem jest zdobywanie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki. Tak więc w ramach realizacji tego zadania w miesiącu marcu i kwietniu dzieci z naszego przedszkola miały możliwość uczestniczyć w cyklu zajęć informatycznych. Współpracując z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie przedszkolaki mogły skorzystać z sali komputerowej, a także zdobyć cenną wiedzę przekazaną przez pracownika GOKSiR-u panią Dominikę Minasiewicz. Każda grupa uczestniczyła w 4 zajęciach komputerowych. Pani Dominika zapoznała dzieci z podstawowymi zadaniami obsługi komputera, myszki itp. Dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat zagrożeń wynikających z nieprawidłowego i częstego korzystania z komputera, gier i Internetu. Zapoznały się z program „PAINT”. Większości nie sprawiało trudności posługiwanie się myszką, rysowały i kolorowały na ekranie monitora. Dziękujmy za możliwość uczestniczenia w zajęciach komputerowych.

Opracowała
Barbara Ostrowska