Wycieczka do Piekarni

„Od ziarenka - do bochenka” czyli „Jak powstaje chleb?” – na to pytanie nasze przedszkolaki już doskonale znają odpowiedź. 16 kwietnia wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do piekarni państwa Romanowskich, gdzie zostali w ciekawy i praktyczny sposób zapoznani z procesem wypieku pieczywa. Nasze dzieci obejrzały piekarnię, poznały różne urządzenia w niej wykorzystywane, poznały zawód piekarza.
W piekarni wszystko było interesujące: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dzieci dowiedziały się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Romanowskiej właścicielce piekarni za okazaną gościnność, bardzo miłą atmosferę, przekazaną wiedzę na temat wypieku chleba, a także za słodki upominek dla dzieci.
Relacja 2018-04-17, 13:38 | autor: Barbara Ostrowska