XIV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI - "KTO TY JESTEŚ - POLAK MAŁY"

8.05.2018r. to dzień, w którym dzieci z oddziałów przedszkolnych Gminy Goworowo spotkały w naszym przedszkolu by wziąć udział w XIV już edycji międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego. Tematyka tegorocznego konkursu ściśle nawiązywała do ogłoszonego przez MEN roku szkolnego 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” . Wzorem ubiegłorocznego konkursu dzieci recytowały wiersze napisane głównie przez ich rodziców. Tylko dwoje uczestników recytowało wiersze z literatury dziecięcej. Na scenie swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało łącznie 22 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Tak liczną grupę uczestników tworzyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach - 6 dzieci, ze Szkoły Podstawowej w Kuninie – 3 dzieci, ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika – 3 dzieci oraz 4 dzieci z Filii w Szczawinie. Nasze przedszkole reprezentowała grupa 6 uczestników. Dzieci spisały się na medal, a YURY nie miało najmniejszej wątpliwości, że na nagrodę zasłużyły wszystkie dzieci. Zgodnie z tradycją naszego konkursu i decyzją YURY wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. W tym roku było ich dużo. Nagrody książkowe, KINDER JAJKO i dyplomy ufundowało Przedszkole Samorządowe w Goworowie. Ponadto dzieci otrzymały banki mydlane i piłeczki gniotki od hurtowni „Centrum” w Ostrołęce. Ozdobne bransoletki i breloczki przekazała właścicielka sklepu „Hokus –Pokus” w Goworowie, a rodzinne vouchery do „CUKIETERII” zarówno dla dzieci jak i nauczycieli Państwo Jacek i Beata Romanowscy.

Dzień pełen wrażeń zakończyła wspólna zabawa wszystkich przedszkolaków połączona ze słodkim poczęstunkiem.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu, Rodzicom, nauczycielkom pani Małgorzacie Gałązce i Hannie Sobczyk ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach, Bożenie Sotomskiej ze Szkoły Podstawowej w Kuninie, Iwonie Chorchos ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie oraz Katarzynie Gałązce i Natalii Zięba ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie Filia w Szczawinie.
Dziękujemy również Pani Wójt Gminy Goworowo Małgorzacie Marii Kulesza za obecność na naszym konkursie.

Organizator konkursu : dyr. Wiesława Wasilewska

Relacja 2018-05-08, 14:15 | autor: Wiesława Wasilewska