Debata pt."Książka moim przyjacielem"

14 maja 2018 r. na zaproszenie pani Wiesławy Wasilewskiej gościliśmy w naszym przedszkolu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Goworowie, którzy pod kierunkiem pani Barbary Grabowskiej przeprowadzili debatę pt. „Książka naszym przyjacielem”. Uczniowie w formie krótkiego przedstawienia oraz pogadanki zapoznali dzieci z etapami powstawania książki, przypomnieli zasady korzystania i dbania o nie. Celem nadrzędnym spotkania było rozbudzenie zainteresowania dzieci książką jako sposobu na poszukiwanie, odkrywanie i spędzanie wolnego czasu. Wszystko za sprawą kontynuowanej od roku szkolnego 2015/2016 akcji „Poczytajmy razem, mama słowa ja obrazek” oraz konkursu „Zaczytane przedszkole” realizowanego w ubiegłym roku szkolnym. Dzieci uważnie przysłuchiwały się starszym kolegom, którzy na zakończenie spotkania pokazali naszym maluchom jak przygotować okładkę na książkę. Obłożone książki trafiły na półkę biblioteki szkolnej, a do przedszkolnego kącika książki dwie nowe książki przekazane przez naszych gości. Bardzo dziękujemy Pani Basi oraz wolontariuszom za miłe spotkanie i dobre rady.
Zdjęcia:Anna Brejnak
Relacja 2018-05-14, 14:39 | autor: Wiesława Wasilewska