IV Autorskie Spotkanie Edukacyjne z Panią Joanną Brodowską

Realizacja tematyki kompleksowej dotyczącej rozbudzania zainteresowań czytelniczych dzieci jest jednym z zadań edukacyjnych przedszkola. W tym celu 16 maja 2018 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola autorkę książek dla dzieci panią Joannę Brodowską. To już czwarta wizyta autorki w naszym przedszkolu, która w ramach innowacyjnych Autorskich Spotkań Edukacyjnych wprowadziła dzieci w świat literatury dziecięcej. Tym razem dzieci z grupy 3-4-latków na podstawie czytanych fragmentów książki autorki poznawały świat wartości tj dobro, przyjaźń , grupa 5-latków w świat emocji . Przedszkolaki z uwagą przysłuchiwały się losom bohaterów książki , a na zakończenie spotkania chętnie wzięły udział w zabawie plastycznej, której celem było wykreowanie całkiem nowej postaci z mrówki. Wcielenie się w rolę ilustratora książki przyniosło dzieciom mnóstwo radości, pozytywnych emocji, wrażeń i przyjemności.
Z trudem rozstały się z naszym gościem, a szczególnie z towarzyszącą pisarce pacynką Malwinką.
Bardzo dziękujemy Pani Joasi za to cudowne spotkanie.
Organizator spotkania: Wiesława Wasilewska
Zdjęcia :Anna Brejnak