Z wizytą u weterynarza

Realizując temat kompleksowy pt. „Nasi domowi przyjaciel” dnia 8 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego Pana Tomasza Kowalczyk. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują, wymagają pomocy i leczenia. Dzięki uprzejmości państwa Kowalczyk, dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą weterynarza, jego narzędziami pracy i wyposażeniem gabinetu. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pan doktor weterynarii opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazał jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Pan weterynarz podkreślił konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. Dzieci po obejrzeniu gabinetu miały możliwość pooglądać ok. 100 sztuk przepięknych ptaków takich jak: papugi kakadu różowe, zeberki, gołąbki diamentowe, amazonki niebiesko czarne, amazonki kubańskie, lorę wielką, żako, konurę słoneczną, szkarłatki królewskie, księżniczki wali, łąkówkę wspaniałą, świergoty, aleksandretty, nimfy faliste, papużki nierozłączki, kanarki. Oprócz ptaszków były także myszki , kotki i pieski.
Serdecznie dziękujemy państwu Kowalczyk za pouczające i miłe spotkanie.
Relacja 2018-06-12, 19:17 | autor: Barbara Ostrowska