Teatrzyk w przedszkolu

W dniu 18.06.2018r przedszkolaki obejrzały przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru Karuzela z Białegostoku pt: „Zajączkowo- o zasadach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym”. Głównymi bohaterami bajki byli : zajączek i niegrzeczny lis. Młode zwierzęta postanowiły ścigać się , który z nich pierwszy dotrze do szkoły. I tak niegrzeczny lis łamał wszystkie przepisy ruchu drogowego, wchodził na czerwonym świetle, biegał przez pasy, nie robił sobie nic z tego, lekceważył znaki drogowe aż wreszcie prawie spowodował wypadek i dostał mandat od policjanta. Dzieci razem z bohaterami miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno jako pieszy jak i kierowca .Na pewno przypomnienie tych zasad pomogą przedszkolakom bezpiecznie poruszać się po drodze podczas wakacji.

Opracowała:
Beata Piechocka