„Miodobranie – Skąd się bierze miód?”

W dniu 6 listopada 2018 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach poprowadzonych przez pana pszczelarza. Dzieci zdobyły cenne informacje i usłyszały wiele ciekawostek m.in. o życiu pszczół, ich zwyczajach i znaczeniu w przyrodzie. Dowiedziały się jak nektar trafia do ula, jak pszczoły przerabiają nektar na miód. Mogły z bliska obejrzeć przyrządy i ubiór pszczelarza. Przedszkolaki dowiedziały się też jak powstaje wosk pszczeli i do czego jest wykorzystywany. Dzieci po spotkaniu wiedzą jak porozumiewają się pszczoły, jak powstaje miód , a także w jaki sposób przebiega miodobranie. Każde z dzieci mogło poczuć się jak prawdziwy pszczelarz zakładając czapkę pszczelarza i pomagając panu odwirować miód z ramki w wirówce do miodu. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Dzieci po spotkaniu musiały zdać egzamin z wiedzy jaką zdobyły na zajęciach , a w nagrodę otrzymały mini słoiczek miodu. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu na wafelkach, dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.
Relacja 2018-11-06, 18:43 | autor: Barbara Ostrowska