WATRSZTATY TANECZE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dla dzieci w wieku przedszkolnym taniec jest formą aktywności ruchowej, sposobem przeżywania i przekazywania emocji oraz fizycznego i duchowego wyrażenia siebie. Dziecko używając swego ciała nie tylko eksploruje je, ćwiczy i doskonali, ale również poznaje siebie i swoje otoczenie. Ćwiczenia ruchowo-taneczne zaspokajają potrzeby ruchowe dziecka, rozwijają szereg jego dyspozycji psychofizycznych takich jak spostrzegawczość, pamięć, koncentrację uwagi, szybką reakcję, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację w schemacie własnego ciała i w przestrzeni. Aktywizują także ciało i umysł dziecka, rozwijają jego wyobraźnię, mobilizują do działania, łagodzą kompleksy, nieśmiałość i lęk, dostarczają nowych wrażeń i doświadczeń w zakresie komunikacji i współdziałania w grupie, wyrabiają dyscyplinę wewnętrzną, uczą świadomego panowania nad ruchem ciała.
W tym roku szkolnym po raz pierwszy pod kierunkiem pana Jarosława Śliwowskiego ze Studia Tańca "ESTRADA" z Ostrołęki organizowane będą w okresie od października do grudnia 2018 r. bezpłatne warsztaty taneczne dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola. W październiku pod kierunkiem doświadczonego instruktora dzieci poznawały proste układy taneczne w rytmie walca, samby czy poleczki i chociaż nie wszystkie odważnie przystąpiły do zabawy podczas pierwszego spotkania, to już kolejne zajęcia wzbudziły większe zainteresowanie i poczucie odwagi. Teraz z niecierpliwością oczekują kolejnej środy by móc poznawać nowe zabawy i układy taneczne.

Relacja 2018-11-07, 20:47 | autor: Wiesława Wasilewska