OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU

9 listopada 2018 r. przedszkolaki z naszego przedszkola przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu narodowego w ramach uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do tego dnia. Wytrwale przez kilka dni ćwiczyły i utrwalały słowa hymnu by 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 wybrzmiały uroczyście na cześć Niepodległej Ojczyzny. Doniosły charakter tego wydarzenia podkreślały galowe stroje dzieci oraz powiewające biało-czerwone flagi. Po krótkim wystąpieniu Pani dyrektor przedszkolaki pod kierunkiem pani Barbary Ostrowskiej i Urszuli Kordasz zaśpiewały jeszcze przygotowane na tę okoliczność piosenki patriotyczne. Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości dzieci wysłuchały krótkiej prezentacji multimedialnej przedstawiającej w zarysie dzieje Polski. Wszystkie z głęboką zadumą wsłuchiwały się w słowa opisujące losy naszego kraju.
Dzień ten z pewnością zapisze się w historii naszego przedszkola nie tylko jako kolejna uroczystość z kalendarza uroczystości przedszkolnych, ale jako przykład postawy patriotycznej małego Polaka.
Relacja 2018-11-15, 19:48 | autor: Wiesława Wasilewska