"Zajęcia kulinarne z seniorkami"

Spotkania z seniorami pozwalają dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał, docenić ich twórczość i kreatywność. Z kolei seniorzy mają możliwość podzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem i kompetencjami. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. 29 listopada 2018 r. w świetlicy w Brzeźnie przedszkolaki spotkały się z panami z koła gospodyń wiejskich „Dziewczyny jak maliny” by poznać regionalne tradycje kulinarne. Przedszkolaki wcieliły się w rolę piekarza-cukiernika i pod kierunkiem gospodyń upiekły pyszne rogaliki. Wszystkie z ogromnym zaangażowaniem i wypiekami na twarzy zawijały, nadziewały i lukrowały. Degustacji nie było końca. Dzieci jadły do woli, a ponieważ rogalików było tak dużo, że nie dały rady zjeść więc pozostałe zabrały do przedszkola by podzielić się z pracownikami i rodzicami. Dziękujemy pięknie za to miłe spotkanie zarówno paniom seniorkom jak i pani kierownik GOKSiR w Goworowie za udostępnienie świetlicy.
Relacja 2018-12-02, 22:16 | autor: Wiesława Wasilewska