WYCIECZKA W PRZEDSZKOLU.

W dniu 6.12.2018, przedszkolaki wraz z nauczycielami wyruszyły na wycieczkę do Ostrołęki.Taki wyjazd z okazji imienin św.Mikołaja jest już w naszym przedszkolu tradycją.
Tym razem, pamiętając o tym, że jednym z najważniejszych zadań wychowania, jest tworzenie klimatu miłości do Ojczyzny, wyprawa została wzbogacona warsztatami w Muzeum Kultury Kurpiowskiej pt : "Barwy i symbole narodowe". Zajęcia muzealne były też jednym z działań, jakie odbywają się w naszym przedszkolu w kierunku realizowania polityki oświatowej państwa tj. "100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów ". Mury muzealne przedszkolaki opuściły, utrwaliwszy sobie wygląd i znaczenie symboli narodowych oraz z samodzielnie wykonanymi, biało-czerwonymi kotylionami i flagami.
Drugim punktem wycieczki był pobyt w salonie zabaw "Fantazja".Przedszkolaki z radością korzystały z przygotowanych atrakcji i zabaw. Wyczekiwany dzień minął w bardzo miłej atmosferze i przyniósł naszym dzieciom wiele radości.Poprzez wspólną zabawę mali odkrywcy doskonalili także umiejętności współdziałania w grupie i wzajemnej akceptacji podczas korzystania z zabawek i dzielenia się nimi. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała miła niespodzianka - prezent pozostawiony przez Świętego Mikołaja, oraz list multimedialny od niego, o który Świętego, poprosili rodzice.

Relacja 2018-12-06, 20:12 | autor: Jolanta Romanowska