" Wiara w siebie może wszystko "

18 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów Agencji Artystycznej "Akada", którzy zaprezentowali przedstawienie pt:,,Wiara w siebie może wszystko, czyli skarbów wysypisko”. Temat przewodni przedstawienia był bardzo ważny,ponieważ pewność siebie u dziecka stanowi pochodną wysokiej i adekwatnej samooceny. Stabilne poczucie własnej wartości u malucha jest dla niego podstawą do osiągania ambitnych celów i rozwoju. Przekonania na swój temat kształtują się głównie w okresie wczesnego dzieciństwa.
Dzieci poznały historię Radka , małego chłopca , który zniechęcony ciągłymi niepowodzeniami traci wiarę w siebie .Jego poczucie wartości obniżają też przykre słowa Moniki, dziewczynki która chcąc ukryć swoje wady, dokucza innym. Wszystko zmienia się, gdy Radek przypadkowo odkrywa swój cudowny talent. W odkrywaniu własnych zalet pomagają mu, mądra babcia i ptaszek.
Historia, uczy szacunku dla drugiej osoby oraz ogólnie pojętego dobrego zachowania w różnych sytuacjach a także wzmacnia u dzieci wiarę we własne umiejętności. Aktorzy w humorystyczny sposób przekazali również dzieciom wiedzę jak należy się odżywiać, zachęcali do aktywności fizycznej, tolerancji oraz segregacji śmieci. Była to pouczająca a zarazem zabawna opowieść.
Relacja 2019-02-19, 11:11 | autor: Jolanta Romanowska