"GÓRA GROSZA 2018"

Nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami już po raz szósty zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”. Akcja trwała od 26 listopada 2018 r. do 6 stycznia 2019 roku.

Przed rozpoczęciem akcji dzieci zostały zapoznane z celem zbiórki by świadomie podjęły się dzieła niesienia pomocy dzieciom pozbawionym ciepła rodzinnego.

Akcja ta dała dzieciom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka. Zaangażowanie rodziców i dzieci z naszego przedszkola jak zwykle przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci z uśmiechem na twarzy przynosiły zebrane worki groszy. W ramach akcji udział wzięło 17 rodzin. Wynik był zaskakujący.

Zebrano 424,21 zł. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali podziękowanie w formie symbolicznych dyplomów. Wzorem lat ubiegłych, trójka dzieci które przekazały największą górę grosza otrzymały skromne nagrody zorganizowane przez panią dyrektor. Najwyższa kwota przekazana przez uczestników zbiórki to 66,00 zł.

Cieszymy się, że rodzice i nasze przedszkolaki potrafią dzielić się z innymi i nie jest im obojętny los osieroconych dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom za tak duże zaangażowanie i udział w akcji.

Opiekun akcji: Wiesława Wasilewska
Relacja 2019-02-28, 08:42 | autor: Wiesława Wasilewska