Przedszkolaki u fryzjera

Jak wygląda salon fryzjerski? Czym zajmuje się fryzjer? Jakie akcesoria są mu potrzebne do pracy? Na te i inne pytania przedszkolaki szukały odpowiedzi dn. 12.03.2019 r. w salonie fryzjerskim p. Beaty Potkaj. Pani fryzjerka oprowadziła dzieci po salonie, opowiedziała o swojej pracy, pokazała dzieciom przybory i urządzenia fryzjerskie wykorzystywane podczas pracy: suszarki, nożyczki, szczotki i grzebienie oraz szampony, płyny i lakiery do włosów. Dzieci miały okazję przyjrzeć się różnym zabiegom fryzjerskim takim jak: farbowanie, strzyżenie czy mycie włosów. Najbardziej zainteresowane były fotelem przeznaczonym do mycia głowy. Na zakończenie dzieci otrzymały od pani pyszne słodkości. Dziękujemy serdecznie za możliwość poznania zwodu fryzjera, a także zobaczenia na czym on polega.
Relacja 2019-03-18, 13:31 | autor: Barbara Ostrowska