Przedszkolaki poznają zawód farmaceuty

W ramach realizacji tematyki kompleksowej „ Kim będę gdy dorosnę” 13.03.2019r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do apteki Pani Doroty Groszyk – Twardziak w Goworowie celem poznania zawodu farmaceuty. Podczas wizyty miały okazję zobaczyć wnętrze apteki. Pani farmaceutka opowiedziała o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa, witaminy, kosmetyki, opatrunki, przybory dziecięce można w niej kupić. Dzieci wśród różnych lekarstw rozpoznały swoje ulubione witaminki. Pani farmaceutka przypomniała wszystkim, że lekarstwa można brać tylko pod kontrolą dorosłych. Wytłumaczyła także, co to jest recepta i kto może kupować leki. Wycieczka była również dobrą okazją do utrwalenia zwrotów grzecznościowych i właściwego zachowania się w miejscu publicznym. Dziękujemy wszystkim Paniom za poświęcony czas oraz za pouczające i ciekawe spotkanie.

Zdjęcia: Anna Brejnak
Relacja 2019-03-18, 18:27 | autor: Urszula Kordasz