Z wizytą w gabinecie pielęgniarki szkolnej.

Realizując temat kompleksowy „Dbamy o swoje zdrowie ” dn. 20.03.2019 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na spacer do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie w celu poznania zawodu pielęgniarki szkolnej. Pani opowiadała dzieciom nie tylko o czynnościach wynikających z podstawowych jej obowiązków , ale także o sposobach dbania o higienę własnego ciała i zdrowego odżywiania się. Spotkanie w gabinecie pielęgniarki szkolnej było również jednym z elementów realizacji zadań wynikających z programu „Przekroczyć próg szkoły” realizowanego w naszym przedszkolaku, a skierowanego do grupy 5-latków. Dzieci w ten sposób poznawały warunki lokalowe swojej przyszłej placówki.
Kolejny dzień edukacji w ramach preorientacji zawodowej przyniósł nowe wrażenia i z pewnością rozbudził zainteresowanie dzieci tym zawodem.
Relacja 2019-03-22, 09:59 | autor: Wiesława Wasilewska