"Zielony kącik" w przedszkolu

Przedszkolaki zainteresowane tematem wiosny i zmianach jakie zachodzą w przyrodzie postanowiły 26.03.2019r. założyć kącik przyrody. Dzieci przyniosły do przedszkola różne nasionka i rośliny. Po omówieniu etapów siania, nasi milusińscy z zapałem przystąpiły do sadzenia fasoli, cebuli, buraków, rzeżuchy, sałaty, marchewki, pietruszki, rzodkiewki itp. Przedszkolaki doskonale wiedziały o podstawowych zasadach pielęgnacji roślin. Wiedziały również, że do wzrostu roślin potrzebna jest nie tylko woda, ale także słoneczko. "Zielony kącik" jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym w przedszkolu. Jest miejscem prowadzenia wielu doświadczeń i eksperymentów, dzięki którym dzieci zdobywają i wzbogacają swoją wiedzę. Dzięki kącikowi przyrody dzieci poznają pory roku, walory estetyczne przyrody, a także kształtowana jest w nich opiekuńcza postawa wobec roślin i środowiska.

Zdjęcia: Agnieszka Dudziec
Relacja 2019-03-30, 14:05 | autor: Urszula Kordasz