Rzeźbiarstwo- praca,czy pasja?

Realizując nadal tematykę kompleksową „Kim będę gdy dorosnę”, 29.03.2019r. przedszkolaki gościły u siebie artystę rzeźbiarza-p.Jana Lewickiego (prywatnie dziadek Amelki).Podczas tego niezwykłego spotkania dzieci miały okazję zobaczyć pracę artysty od podstaw, a więc jak dokonać wyboru odpowiedniego drewna, dowiedziały się o konieczności wykonania rysunku który jest projektem pracy ,obserwowały dobór właściwych dłut,i wreszcie sam proces tworzenia który p.Lewicki zaprezentował dzieciom. Ponadto p.Jan wyznał, że rzeźbienie nie jest dla niego zawodem, lecz pasją, której oddaje się już od młodych lat,a "zaraził" się nią od swego dziadka. Zaproszony Gość zaprezentował szereg swych prac: płaskorzeźby oraz rzeźby.Poprowadził również zajęcia praktyczne – każdy chętny mógł spróbować trudnej sztuki rzeźbienia w drewnie z użyciem dłuta i bijaka.Spotkanie to z pewnością było twórcze i pobudziło wyobraźnię przedszkolaków ,za co serdecznie dziękujemy.
Relacja 2019-03-31, 21:35 | autor: Jolanta Romanowska