Wycieczka do "Centrum Natura" i "Morskiej Krainy"

25.04.2019 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę ufundowaną w ramach „Zajączka wielkanocnego” przez Radę Rodziców, a także z budżetu przedszkolnego do Ostrołęki. Dzieci w „Centrum Natura” wzięły udział w warsztatach sensorycznych, a także wcieliły się w role w sensodramie pt. „Detektyw Groszek na tropie warzyw” . Każde dziecko otrzymało rolę w przedstawieniu jedni byli detektywami , którzy poszukiwali witamin ukrytych w orzechach, fasoli, słoneczniku, inni natomiast byli przebrani za warzywka którym brakowało tych witamin. Pani opowiadając treść przedstawienia zwracała szczególną uwagę na wszystkie witaminy, a także wyjaśniała ich pozytywną rolę dla naszego organizmu. Dzieci będące detektywami musiały umieścić witaminy do odpowiednich warzyw. Po przeprowadzeniu krótkiej pogadanki dzieci zabrały się za sadzenie własnej roślinki, po wcześniejszym obejrzeniu jej przez lupkę i omówieniu gdzie ma korzeń, łodyżkę i listki, następnie każdy mógł zabrać ją do domku. Były to bardzo ciekawe i pouczające warsztaty. Przedszkolaki w trakcie wyjazdu skorzystały również z zabawy w „Morskiej Krainie”. Wizyta w Sali zabaw nie miałaby końca gdyby nie ograniczenie czasowe. Dzieci korzystając ze wszystkich sprzętów tam się znajdujących spędziły czas bardzo aktywnie i radośnie. Na koniec każdy otrzymał watę cukrową, niektórym tak bardzo smakowało, że chcieli podwójnie. Po bardzo intensywnym czasie i pełnym wrażeń spędzonym w Ostrołęce przedszkolaki wróciły do przedszkola. Dziękujemy Radzie Rodziców i Pani Dyrektor za wspaniałego zajączka wielkanocnego.
Relacja 2019-04-29, 10:37 | autor: Barbara Ostrowska