PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWÓD WETERYNARZA

„Gdy Ci zwierzę zachoruje
wiedz, że człowiek się znajduje
co wybrał zawód taki,
w którym leczy się zwierzaki.
On przez lata swej praktyki
podpatrywał ich nawyki
i zdobywał doświadczenie
jak wygląda ich leczenie.
Teraz szczepi, bada, radzi
co kto tylko przyprowadzi
koty, ptaki, psy, gryzonie
z przyjemnością bierze w dłonie."

Dzięki uprzejmości Państwa Kowalczyk przedszkolaki z Goworowa odwiedziły Przychodnię Weterynaryjną i zapoznały się z zawodem weterynarza. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, tak jak ludzie, są żywymi istotami, które też wymagają uwagi, opieki i leczenia. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały i oglądały gabinet weterynaryjny oraz sprzęt medyczny potrzebny do pracy lekarzowi. Pan weterynarz przekazał dzieciom informacje dotyczące prawidłowego odżywiania zwierząt, szczepień, odrobaczania, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Podkreślił również konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach piękne, wielobarwne papugi. Każda inna, wyjątkowa i urocza. Nasi milusińscy byli zachwyceni wizytą w Przychodni. Serdecznie dziękujemy za pouczające i miłe spotkanie.

Zdjęcia: Anna Brejnak
Relacja 2019-05-24, 16:30 | autor: Urszula Kordasz