Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

"DZIEŃ RODZINY 2019"

„ DZIEŃ RODZINY” to obchodzona w naszym przedszkolu od wielu lat uroczystość łącząca obchody trzech najważniejszych dla dzieci świąt : „Dnia Matki”, ” Dnia Ojca” i „ Dnia Dziecka”. Ta niezwykła i wyjątkowa impreza integrująca całą społeczność przedszkolną oraz promująca aktywny sposób spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych odbyła się 7 czerwca 2019 r. Tradycyjnie dzieci pod kierunkiem swoich pań nauczycielek : Urszuli Kordasz i Jolanty Romanowskiej z grypy 3-4-latków oraz Barbary Ostrowskiej i Wiesławy Wasilewskiej z grupy 5-latków przygotowały program artystyczny dla rodziców i zaproszonych gości. W czynnościach organizacyjnych nauczycielkom pomagały pomoce nauczyciela – pani Anna Brejnak i Agnieszka Dudziec. W tym roku w przygotowanym koncercie życzeń rodzice mogli usłyszeć piękne wiersze, doprowadzające do łez piosenki, premierę tańca nowoczesnego w wykonaniu maluchów oraz interpretację ruchową i instrumentalną utworów muzyki poważnej według metody B.Strause w wykonaniu starszaków. Program artystyczny zrobił na rodzicach i zaproszonych gościach, wśród których znaleźli się m.in. Wójt Gminy Goworowo Piotr Kosiorek, ks. Andrzej Czyżewski, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie pani Ewa Wyrębek oraz pani Aneta Gąsior ze Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie ogromne wrażenie.
Po krótkich wystąpieniach zaproszonych gości rozpoczęła się druga, najbardziej wyczekiwana przez dzieci część uroczystości. Na przedszkolnym placu zabaw czekał na dzieci znany i uwielbiany Pan Sprężynka ze Studia Artystycznego „BĄBEL – ZIOMBEL” z Siedlec . Wspólna zabawa rodziców z dziećmi, połączona z pokazem magicznych sztuczek , przerwą na słodki poczęstunek wszystkim przypadła do gustu.
W przerwie pani dyrektor Wiesława Wasilewska oraz dzielnicowy Posterunku Policji w Goworowie Sławomir Subczyński przeprowadzili krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu oraz zjawiskach i przejawach przemocy skutkujących wypadkami śmiertelnymi na przykładzie zdarzenia jednej z podwarszawskich szkół.
Wzorem ubiegłego roku po drugiej części uroczystości rodzice opuścili dzieci, które udały się na odpoczynek i obiad, a po obiedzie rozpoczęła się trzecia część super zabawy. Na placu przedszkolnym czekały na przedszkolaki dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych. Mimo wysokiej temperatury dzieciom nie brakowało energii do zabawy, a kiedy impreza dobiegła końca zapytały jedynie: Proszę pani czemu tak krótko?
Kolejny „Dzień Rodziny” zapisał się w historii naszego przedszkola jako dzień pełen emocji, wzruszeń i super zabawy.


Wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy oraz biorącym udział w czynnościach organizacyjnych dziękują:
Pani Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Przedszkola Samorządowego w Goworowie.
Relacja 2019-06-09, 16:54 | autor: Wiesława Wasilewska
Przedszkolowo.pl logo