Dni adaptacyjne w przedszkolu

Od wielu lat w naszym przedszkolu realizowany jest program adaptacyjny dla dzieci nowo przyjętych. Również w tym roku w dniach od 1 do 3 lipca dzieci mogły uczestniczyć w dniach adaptacyjnych. Dzieci z chęcią przychodzą ze swoimi rodzicami poznać przedszkole, sale zabaw, plac zabaw, ale także swoje panie. Bardzo cieszy nas fakt, że rodzice wspólnie z dziećmi korzystają z dni adaptacyjnych w naszej placówce. Dzieci po trzech dniach pobytu w lipcu o wiele chętniej przychodzą do przedszkola we wrześniu i bez problemu pokonują swój lęk przed nowym miejscem, a także nowymi osobami. Pierwszego dnia dzieci wspólnie z rodzicami zapoznały się ze swoimi paniami, mogły poznać swoje sale i plac zabaw. W drugim dniu wzięły udział w krótkich zajęciach wspólnie z rodzicami, poznały się nawzajem, otrzymały wizytówki ze swoim imieniem, narysowały i wycięły siebie z pomocą rodziców. Ostatniego dnia dzieci zostały z panią same w sali dokończyły plakat grupy „Muchomorki” – każdy przykleił swoją postać narysowaną poprzedniego dnia- dzieci dokleiły kropki do muchomorów, następnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Pobawiliśmy się jeszcze wspólnie z chustą animacyjną i na placu zabaw, na koniec dzieci otrzymały baloniki i obiecały że z chęcią przyjdą do przedszkola we wrześniu. Dziękujemy rodzicom, że ułatwiają dzieciom start we wrześniu i chętnie przyprowadzają je na dni adaptacyjne.

Organizator dni adaptacyjnych: mgr Barbara Ostrowska
Zdjęcia: Agnieszka Dudziec