Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

PRZEDSZKOLAKI PRZYJACIELAMI PRZYRODY - LEŚNICY W PRZEDSZKOLU

"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."
H. Zdzitowiecka
Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Do naszego przedszkola dn. 13.02.2014 r. udało się zaprosić Pana Leśniczego Adama Staszczuka i Podleśniczego Ireneusza Kucińskiego.
Dzieci dużo nauczyły się od Panów Leśniczych, nie tylko jak pomagać ptakom i zwierzętom, ale również jak zachowywać się w kontaktach z dzikim ptactwem i zwierzyną, dowiedziały się jak wyglądają tropy zwierząt i do kogo należą.
Leśniczy Pan Adam Staszczuk oraz Pan Ireneusz Kuciński, nauczyli nasze przedszkolaki sposobów prawidłowego dokarmiania zwierząt. Podkreślali że w czasie zimy dokarmianie jest koniecznością, a jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać.
Przedstawili również przykłady zachowania się lesie ze wskazaniem, jaki sposób jest właściwy i najbardziej prawidłowy.
Dzieci zadawały leśniczym wiele zaskakujących często pytań i opowiadały o swych spotkaniach z przyrodą. Przedszkolaki miały okazję wykonywać tropy zwierząt na masie solnej z odlewów stóp zwierząt. Projektowały plakat lasu wg. własnego pomysłu z różnego rodzaju pieczątek. Na koniec Panowie podsumowując zdobytą wiedzę przez dzieci zadawali mnóstwo zagadek dotyczących spotkania, a także otrzymali zaproszenie do leśniczówki w Brzeźnie na "przedwiośnie".
Bardzo serdecznie dziękujemy Panom Adamowi Staszczukowi i Ireneuszowi Kucińskiemu za owocną współpracę z naszym przedszkolem.
Relacja 2014-02-17, 16:01 | autor: Barbara Ostrowska
Przedszkolowo.pl logo