Do czego potrzebny jest prąd? Co by było gdyby prądu nie było?

Na zajęciach dzieci poznawały różne urządzenia elektryczne używane w gospodarstwie domowym, nazywały je i określały do czego służą. Panie nauczycielki uświadamiały dzieci o niebezpieczeństwie jakie niosą ze sobą urządzenia elektryczne, a także o tym, że dzieci nie mogą samodzielnie z nich korzystać. Przedszkolaki zostały również zapoznane z urządzeniami używanymi dawniej. Poznały tarę do prania, żelazko na węgiel i duszę, magielnicę, kołowrotek,lampę naftową i wiele innych ciekawych urządzeń. Dzieci podczas zajęć rozwijały swoją spostrzegawczość i logiczne myślenie. Swoje spostrzeżenia wyrażały w formie ekspresji plastycznej malując za pomocą farb urządzenia elektryczne ułatwiające pracę ludzi w życiu codziennym.
Relacja 2012-11-14, 11:10 | autor: Urszula Kordasz