POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

PSIE SMUTKI

Na brzegu błękitnej rzeczki
Mieszkają małe smuteczki.
Ten pierwszy jest z tego powodu,
Że nie można wchodzić do ogrodu,
Drugi - że woda nie chce być sucha,
Trzeci - że mucha wleciała do ucha,
A jeszcze, że kot musi drapać
Że kura nie daje się złapać,
Że nie można gryzć w nogę sąsiada
I że z nieba kiełbasa nie spada,
A ostatni smuteczek jest o to,
Że człowiek jedzie
a piesek musi biec piechotą
Lecz wystarczy pieskowi dać mleczko
I już nie ma smuteczków nad rzeczką.

Jan Brzechwa

Wychowanie dla poszanowania roślin i zwierząt to jedn z obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
W naszym przedszkolu w roku bieżącym nadrzędnym celem wynikającym z zadań rocznego planu pracy jest wyrabianie u dzieci odpowiednich zachowań wobec zwierząt i roślin.Służą temu spacery, wycieczki, pobyt w ogrodzie przedszkolnym oraz gromadzenie w kąciku przyrody różnorodnych zbiorów materiału przyrodniczego.
Doskonałą metodą nauczenia dziecka miłości do przyrody jest prowadzenie hodowli roślin w kąciku przyrody lub przedszkolnym ogródku.
W miesiącu marcu oprócz zakładania kącika przyrody, obserwowania zmian w przyrodzie nasze przedszkolaki pod kierunkiem pani Barbary Ostrowskiej zorganizowały akcję charytatywną pod hasłem "Dokarmiamy bezdomne zwierzęta" ze schroniska CANIS w Kruszewie.
Przez cały miesiąc rodzice przedszkolaków przekazywali karmy, które 2 kwietnia 2014 r. pani Basia przekazała do schroniska.

Relacja 2014-04-03, 21:58 | autor: Wiesława Wasilewska