KONKURS FOTOGRAFICZNY

„ Wspólne gotowanie gwarantuje zdrowe odżywianie”

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym
„Wspólne gotowanie gwarantuje zdrowe odżywianie”. Wystarczy wziąć do ręki aparat fotograficzny i wykazać się kreatywnością.
Temat konkursu jest związany z realizacją kolejnej edycji programu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”. Tym razem rozmawiamy z dziećmi „O jedzeniu w ekologicznym znaczeniu”.
Nasza codzienna dieta to nie jest tylko to, co jemy. Ważne jest również „jak”. A ponieważ wpływa ona zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie, warto wprowadzić do swojego codziennego menu kilka zasad. Dotyczy to także, a może przede wszystkim, diety dziecka. Jak zatem konstruować menu dla przedszkolaka, chcąc dbać o zdrowie i dobre samopoczucie swojego dziecka? Warto stosować się do kilku oczywistych, ale często zapominanych zasad. Po pierwsze należy dbać o liczbę spożywanych posiłków. Maluch powinien zjadać ich od czterech do pięciu, trzy posiłki główne (z czego przynajmniej jeden na ciepło) i dwie przekąski.
Kolejną ważną zasadą jest różnorodność spożywanych pokarmów. Dieta dziecka powinna być bogata w zdrowe , a co za tym idzie ekologiczne produkty.
Zdjęcia konkursowe mają zatem przedstawiać wspólne przygotowanie , zdrowych i apetycznie wyglądających pokarmów.
Zdjęcia w formie elektronicznej ( max 5 fotografii do każdej potrawy) prosimy nagrywać na płyty CD lub DVD, podpisać i przekazać paniom z grup oddziałowych.
Termin składania zdjęć:
do 23 .05.2014 r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas festynu z okazji „Dnia Rodziny” , który odbędzie się 30.05.2014.
Na zakończenie konkursu planowane jest zorganizowanie wystawy nagrodzonych i wyróżnionych fotografii.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Organizator:
Jolanta Romanowska