Teatrzyk w przedszkolu " ZACZAROWANA BAŚŃ O PRZYJAŹNI"

27 maja 2014r. w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów ze Studia Artystycznego „ Magik” z Białegostoku ze spektaklem pt. „ Zaczarowana baśń o przyjaźni”.
Głównym bohaterem opowieści był Krzyś, który wędrując po zaczarowanym lesie spotykał na swojej drodze różne postaci. Dzięki nim odkrył jak bardzo ważną wartością w życiu jest przyjaźń. Chłopczyk zrozumiał swoje niewłaściwe zachowanie, docenił i przeprosił koleżankę Olę, którą wcześniej źle potraktował.
Prosta fabuła opowieści przybliżyła przedszkolakom najważniejsze zasady jakimi powinien kierować się każdy człowiek w swoim życiu. Oprócz tego bajka uczyła nie tylko szacunku, ale i wyrozumiałości dla innych ludzi. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły losy Krzysia. Jednocześnie przypomniały sobie kontrakty zawarte w grupach o uprzejmości, koleżeństwie, respektowaniu cudzych i swoich praw oraz obowiązków. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Relacja 2014-06-01, 11:10 | autor: Urszula Kordasz