Gra terenowa „Znam moją miejscowość”

W nawiązaniu do zadań wynikających z realizacji rocznego planu pracy oraz realizacji zadań konkursu „Przedszkole talentów” 23.05.2018 r. przedszkolaki pod kierunkiem harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Goworowie wzięły udział w grze terenowej „Znam moją miejscowość”, której nadrzędnym celem było sprawdzenie znajomości najciekawszych i najważniejszych historycznie miejsc w Goworowie oraz utrwalenie wiedzy przyrodniczej. Dzieci swoją zabawę w tropicieli i poszukiwaczy rozpoczęły od zagadek przyrodniczych, które czekały na nich na pobliskiej ścieżce edukacyjnej. Wykazały się dużą znajomością wiedzy na temat świata roślin i zwierząt nie pozostawiając żadnego pytania bez odpowiedzi. Kolejny etap gry był dowodem na to, że przedszkolaki świetnie znają symbole narodowe i potrafią wskazać miejsca W Goworowie, w których można je odnaleźć. Bez trudu wskazały budynek urzędu Gminy Goworowo. By zaliczyć kolejny etap gry musiały również udowodnić, że wiedzą jak przechodzi się prawidłowo na drugą stronę ulicy udzielając pomocy niedowidzącej osobie. Zadanie powidło się i dzieci mogły udać się do kolejnego miejsca wskazanego przez przewodnika gry. W parku dzieci odpowiadały na kolejne zagadki dotyczące świata roślin i zwierząt zdobywając bonus w postaci czeku, z którym poszły do Banku Spółdzielczego w Goworowie. Przed bankiem czekały na dzieci harcerki z kolejnymi zadaniami do wykonania. Dzieci z łatwością poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi świadczonych przez bank usług i zgodnie z otrzymanymi od harcerek wskazówkami udały się w okolicę kościoła, gdzie po odszukaniu zagubionego listu ruszyły w kierunku mety do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.
Dziękujemy harcerzom za mile spędzony czas i nietypową lekcję historii o najciekawszych miejscach Goworowa. Serdeczne podziękowania składamy również na ręce opiekuna harcerzy pani Elżbiety B.
wpis edytowano 2018-06-15, 12:32